Podologia

Wrastające paznokcie, pękające pięty, choroby grzybicze – to przykłady niezwykle często występujących stanów chorobowych w obrębie stóp. Osoby dotknięte tego rodzaju przypadłościami nierzadko odwlekają wizytę u kosmetyczki, kosmetologa lub dermatologa ze względu na wstyd, strach czy brak wiedzy na temat tego, kto umiejętnie i rzetelnie zajmie się ich problemem.

Przeciwdziałamy  powstawaniu zmian chorobowych na stopach u Pacjentów miedzy innymi z grup wysokiego ryzyka to jest chorych na cukrzycę, chorych ze zmianami reumatycznymi stóp, chorych z zaburzeniami krążenia.

Udzielamy wskazówek i porad dotyczących pielęgnacji stóp i nóg, stosowania specjalistycznych kosmetyków oraz obuwia przeciwdziałającego deformacjom stóp.

Oferujemy  profesjonalne i bezbolesne zabiegi podologiczne:

 1. Pedicure leczniczy

 2. Diagnostyka i leczenie stanów patologicznych w obrębie stóp:
  - wrastające wkręcające paznokcie – wykonywanie  klamer ortonyksyjnych
  - usuwanie zrogowaciałego naskórka
  - pękające pięty
  - odciski, kurzajki, modzele
  - grzybicę paznokci
  - łuszczyce paznokci
  - halluxy valgusy – paluch koślawy
  - palce modzelowate
  - zwyrodnienie palców stóp
  - protetyka paznokci
  - ostrogi piętowe
  - nadpotliwość stóp

 3. Działania profilaktyczne:
  - dobór obuwia
  - profilaktyka stopy cukrzycowej
  - poradnictwo ogólne i indywidualne

 

BEZPIECZEŃSTWO

Naszą dewizą jest przede wszystkim bezpieczeństwo i  higiena wykonywanych zabiegów.

Narzędzia po każdym Pacjencie są myte w myjce ultradźwiękowe, a następnie pojedynczo pakowane i sterylizowane w autoklawie w temperaturze 134C, ciśnienie 2,2 bara.

Dzięki tej procedurze są w 100% bezpieczne!

Pozostałe używane do zabiegu materiały są jednorazowe!

Z naszego doświadczenia wynika że często Pacjenci zgłaszający się z chorobami stóp mają problemy z krążeniem krwi. Wówczas zalecamy połączenie zabiegów podologicznych z leczeniem pijawkami medycznymi. Zdarzają się przypadki wymagające najpierw wyleczenia ran i stanów zapalnych pijawkami(hirudoterapia), larwami(larwoterapia) przy stopie cukrzycowej bądź przy owrzodzeniu żylnym, a dopiero później podjęcie zabiegów podologicznych.